Upravit stránku

Výrobní technologie společnosti FV - Plast

Výrobní technologie FV – Plast jsou výsledkem vlastního výzkumu a vývoje. Dbáme na to, aby produkty odpovídaly nejnáročnějším požadavkům moderního bydlení. Pojďte se společně s námi podívat, jak naše systémy vznikají.

Naše výroba je plně automatizovaná a neustále ji zdokonalujeme a vyvíjíme pomocí nejnovějších technologií. O tom svědčí i to, že od roku 2010 jsme do rozvoje investovali více než 15 milionů EUR. 

Jak vyrábíme naše systémy

Trubky vyrábíme kontinuálně metodou vytlačování neboli extruzí. Na začátku stojí materiál PPR ve formě granulátu, který dávkujeme do jednošnekového vytlačovacího stroje (extruderu). V něm se materiál taví a homogenizuje. Takto vzniklá tavenina poté projde vytlačovací hlavou a následně vstoupí do kalibrační vany s podtlakem. Zde dojde k rychlému ochlazení taveniny a zafixování rozměrů trubky.

Po opuštění kalibrační vany trubky dále ochlazujeme průchodem několika sprchovými vanami. Pohyb skrz tyto vany zajišťuje zařízení zvané odtah. Po odtahu trubka projde pilou, kde ji nařežeme na požadovanou délku. Poté následuje balení do PE rukávů, ukládání do kovových klecí. Zkušebna následně trubky zkontroluje a poté je expedujeme do skladu.

Skladování a logistika

Důležitá je pro nás i snadná dostupnost zboží a perfektní logistika. Každý z našich zákazníků ví, že své zboží dostane vždy včas. Vše máme 100% promyšlené a díky naší propracované logistice to pro nás není problém. Každá krabice má díky čárovému kódu přesně daného svého odběratele, kterého máme zadaného v systému. Tím minimalizujeme chybovost a zboží bez prodlevy putuje k našim zákazníkům. Naše výrobky naleznete v odborných velkoobchodech na celém území České republiky i v jednotlivých zemích, do kterých směřuje náš export.